AYSO Soccer

U10 Girls

Thunderbolts 4, Pink Panthers 1

(Thunderbolts goals: Corinne Joss 2; Kate Cusack 2)

OPRF Youth Football

Mid 10

Bantams: OPRF 13, Bartlett 0

(TD: Luke Landis 55-yd interception return, 30-yd run; Dylan Swope conversion run)

Featherweights: OPRF 13, Bartlett 12

(TD: JoJo Doppes 4-yd run, Jack Hendricks 5-yd run)

Middleweights: Bartlett 21, OPRF 7

(TD: Kevin Kennedy 23-yd pass from Keith Rogalla; Keith Rogalla conversion run)

Lightweights: OPRF 15, Bartlett 6

(TD: Kyle Molette 30-yd and 35-yd run, Ian Sutherland conversion run and extra point kick)

Heavyweights: OPRF 28, Bartlett 0

(TD: T O’Dell 55-yd run; Jakari Cammon 2-yd run, 90-yd kickoff return; Frank Christian 3-yd run; Mac Carey conversion kicks)

Mac 10

Featherweights: OPRF 7, Kenosha 6

(TD: Joshua Horton 42-yd pass from Jared Scott)

Pac 10

Bantams: Buffalo Grove 27, OPRF 0

Featherweights: OPRF White 18, Buffalo Grove 0

Huntley 12, OPRF Blue 8

(TD: Brody MacDonald 25-TD run and safety)

Middleweights: OPRF Blue 38, Lake Zurich 0

(TD: DeViaughn Benion 41-yd, 8-yd and 44-yd runs; Kyle Robinson 15-yd pass from K Smith; Holloway 80-yd run; Fulton 17-yd run)

OPRF White 20, Huntley 0

Lightweights: OPRF Blue 30, Barrington 8

(TD: Jacob Edwards 1TD run; 2 TD receptions from Dain Mrozek; Charlie Fencik 1TD run; 1TD reception from Dain Mrozek; Colin Lavery 5 Sacks)

OPRF White 34, Cary 20

(TD: Tyrone Davis 4 TD runs; Mac Scibek 10-yd run)

Heavyweights: OPRF White 18, Stateline 12

(TD: Jacob Lindvelt 50-yd and 43-yd runs; Simme Cobbs 85-yd pass from Lindvelt)

OPRF Blue 25, Grayslake 22

(TD: Jason Hale 75 yds rushing, 1 TD, Dan Stoffer 77 yds rushing, 1 TD; Jack Tavolacci 25 yd TD reception; Joshua Hale 6 solo tackles and 4 assists; Brett Hammond 4 solo tackles, 3 assists and 1 interception)

River Forest Rapids

U8 Boys

Glen Ellyn 2, Rapids 1

(Rapids goal: Fernando Alvarado; Goalkeepers: Jacob Siclau, Jack Ward, John Babbo)

Rapids 2, Elk Grove Albion 1

(Rapids goals: Tommy Reardon, KJ Slepicka; Assist: Joe Babbo; Goalkeeper: Philip Saleh)

U12 Boys Rapids 2, Campton United White 1

(Rapids goals: Kailan Lee, Jaimie Lopez; Assist: Kailan Lee; Goalkeeper: Joey Pasternak)

U10 Girls Rapids 3, TCSA Tornadoes 1

(Rapids goals: Gabi Napolitano, Ashley Gerin, Janai Cedeno; Assist: Gabi Napolitano;

Goalkeeper: Maeve Levy)

U12 Girls Premier

TCSA Select 96/97 4, Rapids 2

(Rapids goals: Kiara Piazza, Lexi Rodriguez; Goalkeepers: Katie McGrath, Lexi Rodriguez)

Rapids 3, Kickers SC Classic 3

(Rapids goals: Julia Weiss 2, Katie McGrath ; Goalkeeper: Katie McGrath)

U13 Girls Rapids 1, Darien Dynamo 0

(Rapids goal: Nicole Smart; Assist: Carrie Shere; Goalkeeper: Sarah Young)

U16 Girls Rapids 2, Downers Grove Road Runners Black 2

(Rapids goals: Adrianna Maron, Carla Celio; Goalkeeper: Carly Jones)

River Forest Rapids 3, TCSA, The Pursuit 2

(Rapids goals: Sanya Ivanovic, Casey Tencate, Lauren Zuro; Assists: Adrianna Maron, Joy Dennis; Goalkeepers: Carly Jones, Maria Guzman)

Strikers Soccer

U8 Orange 7, Chicago Fire Jrs. 0

(Strikers goals: Grant Kindler 2, Tomas Senk 2, Ryan Jackson, Jacob Sklar, Zak Vergotine; outstanding game: Jacob Sklar)

U8 Navy 1, Campton United 1

(Strikers goal: Declan Johnson; outstanding game: Alex Balafas, Ethan Berleman-Paul)

Glen Ellyn 3, U9 Orange 1

(Strikers goal: Bobby Iwashima; outstanding game: T.J. Hager)

U10 Orange 2, Plainfield Freedom 1

(Strikers goals: Quinn Berleman-Paul, Katie Svensson; assist: Quinn Berleman-Paul; outstanding game: Hannah Green)

Galaxy Naperville 3, U10 Navy 1

(Strikers goal: Cedella Breitenstein; outstanding game: Nadirah Muhammad)

U10 Orange 3, FC Drive 3

(Strikers goals: Joaquin Lopez 2, Rory Schrobilgen; assists: Michael Stupinski 2, Garret Hauck; outstanding game: Alex Schoeny, Bjorn Vogen)

Lombard Firebirds 3, U11 Orange 1

(Strikers goal: Tricia Heneghan; assist: Luci Lussier)

U11 Orange 2, Elk Grove Nationals 1

(Strikers goals: David Senk 2, William Malysa)

U12 Orange 4, Arlington Blace Aces 1

(Strikers goals: Emma Dempsey 2, Madi Gaebler, Lauren Mann; assists: Lauren Mann, Emily Schreck, Katie Seitleman, Rose Taylor; outstanding game: Aida Strain Garcia)

U12 Orange 5, Bloomingdale Lightning 0

(Strikers goals: Emma Dempsey, Lauren Mann 2, Katie Seitleman 2; assists: Kendall Gee 2, Lauren Mann, Alex Kenoian, Emily Schreck; outstanding game: Rose Taylor)

U12 Navy 3, Downers Grove Roadrunners 3

(Strikers goals: Caroline Knight 2, Carly Loughran; outstanding game: Caroline Knight)

U12 Orange 6, Campton United 2

(Strikers goals: Ben Strubel 3, Quinn Neumann 2, Noah Fluharty: assists: Bryndon Bush 2, Joe Gullo, Eric Frost)

Glen Ellyn Raiders 3, U12 Orange 0

Strikers Navy 0, Euro Select 3, U12 Navy 0

(Outstanding game: Yohana Ansari-Thomas)

Raiders SC White 1, U12 Navy 0

Skomor Panthers 2, U14 1

(Strikers goal: Sarah Dorian; assist: Hannah Srajer; outstanding game: Vicki Reese, Hannah Srajer)

U14 Orange 3, Lombard 3

(Strikers goals: Gianluca LoCasto 2, Graham Lehman; outstanding game: Ryan Ebersole, Graham Lehman)

U14 Orange 2, TCSA Thunder 0

(Strikers goals: Gianluca LoCasto 2; assist: Jacob Peterson; outstanding game: Gianluca LoCasto, Patrick Yerkes)

U15 2, Lincoln Way Blue 2

(Strikers goals: Michelle Heaphy, Julia Yates)

U15 1, Kickers SC Classic 0

(Strikers goal: Brittany Borg; assist: Michelle Heaphy)

Schaumburg Shockwaves 2, U17 Orange 0

Join the discussion on social media!