Strikers Soccer Club

U8 Boys Orange 4, River Forest Rapids 1

U8 Boys Orange 4, Lombard Firebirds 1

(Strikers goals: Joe Pickering, Finn Elsmo, Jacob Sajdera, TJ Hart; outstanding game: Sam Jordan)

U9 Boys Orange 2, Elmhurst 2

(Strikers goals: Quinn Shaughnessy, Michael Stupinski; assists: Chris Salgado, Michael Stupinski; outstanding game: Chris Salgado, Alex Schoeny)

U10 Boys Orange 6, Libertyville Premier 4

(Strikers goals: Isaac Griffin 3, David Senk, William Malysa, Max Klevgard; assists: David Senk, Ethan Gillman, Fedia Kourbatov)

U11 Boys Orange 4, FC Drive 2

(Strikers goals: Quinn Neumann 2, Harry Engoren)

SFV 2, U12 Boys Orange 1

(Strikers goal: Robby Holmes; assist: Ruben Bahena)

Arlington Aces 2, U12 Boys Navy 0

Bloomingdale 4, U13 Boys Orange 2

(Strikers goals: Ryan Ebersole, Darrius Williams; assists: Noah Nelson; outstanding game: Ryan Ebersole, Noah Nelson)

Round Lake United 3, U14 Boys Orange 1

(Strikers goal: Demeji Williams; outstanding game: Mal Schrobilgen)

U14 Boys Navy 1, Libertyville 0

(Striker goal: Shane Biggus; assist: Danny Winter)

Panther Orange Crush 6, U9 Girls Orange 4

(Strikers goals: Ava Trogus 2, Grace Huettel 2)

U9 Girls Navy 5, Lombard Firebirds Athletico 3

(Strikers goals: Corrine Joss 2, Sydney Lupo 2, Kate Cusack; outstanding game: Nadirah Muhammad)

Campton United 1, U10 Girls Orange 0

U11 Girls Orange 7, Elk Grove Tsunami 0

(Strikers goals: Maureen Heaphy, Emily Schreck, Madi Gaebler, Katie Seitelman 2, Megan Peters, Aubrey Burke)

U11 Girls Orange 2, RMSC Revengers 0

(Strikers goals: Lauren Mann 2)

U11 Girls Orange 7, Stars SC 1

(Strikers goals: Lauren Mann 5, Robyn Crowley, Emma Dempsey)

U11 Girls Orange 3, Campton United White 0

(Strikers goals: Lauren Mann 2, Madi Gaebler; assists: Alexandra Kenoian, Emma Dempsey)

U12 Girls Orange 0, Arlington Aces 0

(Outstanding game: Kristin Laible, Gabriella Barkidjija)

U12 Girls Orange 5, Typhoons 0

(Strikers goals: Tessa Saraceno, Mara Logerquist 2, Emma Dunne, Erin Schrobilgen; assists: Tess Trinka, Isabela Escalona, Natalie Blamires, Caroline Coughlan, Allison Weidman; outstanding game: Emma Dunne, Erin Schrobilgen)

U12 Girls Orange 8, TM Chicago Victoria 0

(Strikers goals: Lauren Wilkes, Emma Dunne, Isabela Escalona 2, Mara Logerquist, Tess Trinka, Gabrielle Barkidjija, Allison Weidman; assists: Emma Dunne, Meredith Blatner, Lauren Wilkes 2, Erin Schrobilgen, Caroline Coughlan; outstanding game: Allison Weidman, Kristen Laible)

Woodridge Storm 2, U12 Girls Navy 1

(Strikers goal: Ruby Gonzalez; outstanding game: Sarah Nieman, Samantha Buhai-Jacobus)

River Forest Rapids

U8 Boys Black Rapids 3, Rockford 2

(Rapids goals: KJ Slepicka, Nick Humbert 2; Assists: Filip Barun, Ben Cappelli

Goalkeeper: Philip Saleh)

U9 Boys Black Rapids 5, Arlington Aces 4

(Rapids goals: Vukashin Bulatovic, Eric Mulshine, Ben Panovich 2; Assists: Vukashin Bulatovic, Eric Mulshine, Ben Panovich; Goalkeepers: Will Mc Mullan, Jeffrey Cappelli)

Rapids 2, Elmhurst 0

(Rapids goals: Vukashin Bulatovic 2; Assist: Ben Panovich; Goalkeepers: Jeffrey Cappelli, Dominic Fischer)

U10 Boys Select

Arlington Aces 5, Rapids 2

(Rapids goals: Philip Bajo, Jack Fischer; Goalkeepers: Eli Whelan, Steve Pierzchala, Chris Yen)

U13 Girls Rapids 2, LTSC 1

(Rapids goals: Gaby Gadsby, Lauren Frank; Goalkeeper: Lizzy Mavrogenes)

Rapids 2, Lemont Legacy 1

(Rapids goals: Maggie Blaha, Lauren Frank; Goalkeeper: Lizzie Mavrogenes)

U14 Girls Rapids 4, Fire Juniors 94 White 1

(Rapids goals: Casey Tencate, Joy Dennis, Adrianna Maron, Lauren Zuro; Assists: Nina Rossiello, Casey Tencate, Adrianna Maron; Goalkeepers: Carly Jones, Andrea Bonaccorsi)

Join the discussion on social media!