AYSO Soccer

Green Geckos 8, Tigers 0

(Green Gecko goals: Adeline Steward Nolan, Asha Cox, Jane Roarty, 2, Ingrid Iversen, 4)

Huskies 3, Team Blim 1

(Huskies goals: Zach Goldenberg, 3; MVP: Roberto Espinoza)

Chupacabras 7, Crazy Leprechauns 4

(Chupacabras goals: Nick Fascione, 4; Nate Hesterman, 3; Assists: Daniel Wojtak, 2; Phillip Jelcic, 3; MVP: Forrest Jackson. Crazy Leprechauns goals: Luke Olson, 2; Ryan Conrardy, Alex Vasic; MVP: Alejandro Mankin)

Red Hot Chili Peppers 3, Orange Dominators 1

(Red Hot Chili Peppers goals: Simon Miller 2; Brendan Barrette, Matthew Hawthorne: MVP: Drew Shattuck; Orange Dominator goals: Sam Klevgard; MVP: Sam Klevgard)

The Blue Devils 2, Devil Rays 0

(The Blue Devils goals: Keleher Felton, Jack Williams; Assist: Grayson Felton; MVP: Jack Williams; Devil Rays MVP: Keegan Stuggs)

Atomic Fire Balls 2, Wolverines 0

(Atomic Fire Balls goals: Graham O’Hara, John Harren; assist Henry O’Brien)

Purple Panthers 6, Green Alligators 0

(Purple Panthers goals: Ryan Jackson 2; Max Pecenka 3; Addison Dick; Green Alligators MVP: Scottie Branand)

The Phoenix 1, Golden Knights 0

(The Phoenix goals: Joey Reyes)

Lasers 3, Patriots 1

(Lasers goals: M. Ward, P. Hawthorne, E. Tencate)

White Tigers 1, OP5 1

(Tigers goal: J. Thomas)

Green Dragons 2, Holmes Flames 1

(Green Dragons goals: Emma Vejcik, Mary Jones; MVP: Lizzy Silber)

(Holmes Flames goal: Kate Lindeman; MVP: Kate Lindeman)

Blue Panthers 6, Thunder Strikes 0

(Blue Panthers goals: Emma Sanye, Tosin Adeyemi-2, Ivy Souter, Jane Larson, Caitlin Locasto; MVP: Jane Larson)

OPRF Football

Big 10

Bantams: Plainfield 13, OPRF 6

(TD: Jeremy Hunt, 85-yd run )

Featherweights: Plainfield 31, OPRF 0

Middlweights: OPRF 6, Plainfield 0

( TD: Justin Starks, 2-yd run )

Lightweights: OPRF 26, Plainfield 0

(TD: Jakari Cammon 45-yd run, 35-yd screen pass from Tom O’Dell; Zachary Vergara 50-yd fumble return; O’Dell 18-yd run)

Heavyweights: Plainfield 51, OPRF 0

Pac 10

Bantams: OPRF 6, Cary 0

(TD: Milan Netsingha, 40-yd)

Featherweights: OPRF White 24, Grayslake 6

(TD: Shawn Woods 39-yd and 5-yd runs; Jeremy Gaines 62-yd run; Tyler Holloway 22-yd pass from Sam Francis)

OPRF Blue 21, Prospect Heights 13

(TD: Drew Swope 30-yd run; Pat Chrisp 15-yd and 30-yd runs)

Middlweights: OPRF Blue 13 , Prospect Heights 0

(TD: Darius Williams 8-yd and 46-yd runs)

OPRF White 14, Buffalo Grove 0

(TD: Cottingham-Beard 4-yd run; David Hancock 2-yd run)

Lightweights: OPRF Blue39, Lake Zurich 38 (OT) 26

(TD: Jay Robinson 40-yd , 15-yd and 5-yd runs; Robert Spillane 60-yd pass from Robinson; Connor Toye 55-yd pass from Spillane; Destin Lugo-Hall 20-yd run)

OPRF White 24, Prospect Heights 0

(TD: Rashad Tapia 20-yd, 40-yd and 50-yd runs; Mack Carey 10-yd run)

Heavyweights: OPRF 22, Barrington 14

River Forest Rapids

U8 Boys Black Rapids 2, Campton United White 1

(Rapids goals: Eric Gusloff, Filip Barun; Assists: Tommy Pasternak, Nick Humbert Goalkeepers: Philip Saleh, Ben Cappelli, KJ Slepicka)

U9 Boys Red Rapids 2, ELA 4

(Rapids goals: Reynaldo Cruz, 2; Goalkeepers: Carlos Font, Ricardo Barrera)

Rapids 5, Addison 0

(Rapids goals: Elijah Monjaras, Flynn Sheehan, Reynaldo Cruz, Jack Simpson; Assists: Christian Zaldo, Reynaldo Cruz; Goalkeepers: Riley Moran, Ricardo Barrera)

U9 Boys Black Rapids 4, Chicago 4

(Rapids Goals: Eric Mulshine, 2; Ben Panovich, Matt Schiffner; Goalkeepers: Ben Panovich, Will McMullan)

U11 Boys Rapids 2, SSU Kinetic 0

(Rapids goals: Aidan Richards, Mavin Gill; Goalkeepers: Joey Pasternak, Q Drane)

U11 Girls Premier Rapids 0, Park Ridge Orange Crush 1

(Goalkeeper: Taylor Arends)

U13 Girls Rapids 0, Chicago FC Premier 3

(Goalkeeper: Lizzie Mavrogenes)

Rapids 2, Glen Ellyn Raiders 2

(Rapids goals: Kaitlin Price, Maggie Blaha; Goalkeeper: Lizzie Mavrogenes)

U17 Girls Rapids 3, Downers Grove 5

(Rapids goals: Alyssa Giacalone, Lynzi Misuraca, Stephanie Sullivan; Goalkeeper: Missy Gaskill)

Strikers Soccer Club

U9 Girls Orange 6, Downers Grove White 0

(Strikers goals: Quinn Berleman-Paul; Gianna Guerino 2; Ava Trogus 2; Ella Rossa; Outstanding game: Gianna Guerino)

Lombard Firebirds Real 3, U9 Girls Navy 0

(Outstanding game: Sydney Lupo)

CN Cheetahs 2, U10 Girls 0

(Outstanding game: Demi Philosophos)

U10 Girls 2, TCSA Blue Angels 1

(Strikers goals: Esther Ramsay, Luci Lussier; assists: Luci Lussier, Katie Warner; outstanding game: Luci Lussier)

U11 Girls Orange 3, Naperville 1

(Strikers goals: Emily Schreck; Lauren Mann; Robin Crowley; assists: Aubrey Burke; Aida Strain-Garcia; Outstanding game: Alexandra Kenoian)

U11 Girls Orange 0, Glen Ellyn Lakers 0

(Outstanding game: Emily Schreck)

DG Roadrunners Black 3, U11 Girls Navy 0

(Outstanding game: Sydney Dupais)

U11 Girls Navy 0, DG Roadrunners Black 0

(Outstanding game: Olivia McElravey)

U12 Girls Orange 2, Carol Stream Panthers 2

(Strikers goals: Emma Dunne, Lauren Wilkes; Assists: Gabrielle Barkidjija, Natalie Blamires, Emma Dunne; Outstanding game: Kristin Laible, Meredith Blatner)

South Side Fire 2, U12 Girls Navy 1

(Strikers goal: Ruby Gonzalez; Outstanding game: Samantha Buhai-Jacobus, Gabriella Mizgala)

U13 Girls 1, TCSA Quiet Lightning (St. Charles) 0

(Strikers goal: Zoe Snelling; Outstanding game: Zoe Snelling, Rebekah Dempsey)

U14 Girls 2, Rolling Meadows 1

(Strikers goals: Michelle Heaphy 2; Assists: Emily Dorian; Outstanding game: Phoebe Sullivan-Bing)

U16 Girls Orange 2, Wheaton Fire 0

(Strikers goals: Rachel Durbin, Wali Mbekeani; Assists: Leah Black, Megan Frank; Goalkeeper: Emily Bacalao)

U16 Girls Navy 5, PSA Legends Premier 0

(Strikers goals: Fran Voci, Maya Bird-Murphy 2; Grace Ryan, Anita Balciunas; Outstanding game: Maya Bird-Murphy)

U18 Girls Orange 3, Hoffman Elite 2

(Strikers goals: Tasia Race 2; Jill Coleman; Assist: Alex Neumann; Outstanding game: Claire Spitzer, Tasia Race, Jill Coleman)

U18 Girls Orange 1, Windy City Pride 0

(Strikers goal: Tasia Race; Assist: MacKenzie Kula; Outstanding game: Melissa Manus, Alex Neumann)

U18 Girls Orange 1, Windy City Pride 0

(Strikers goal: MacKenzie Kula; Outstanding game: Alex Chapman, MacKenzie Kula)

Schwaben 6, U8 Boys 0

Elmhurst Premier 4, U8 Boys 1

(Strikers goal: Nathan Sykes; Outstanding game: Nathan Sykes)

U8 Boys 3, River Forest Rapids 0

(Strikers goals: Jacob Sajdera, Sam Klevgard, Stone Conner; Outstanding game: Jacob Sajdera)

U8 Boys 1, River Forest Rapids 1

(Strikers goal: Justin Johnson; Outstanding game: Justin Johnson)

Campton United Roteiro 4, U9 Boys Orange 2

(Strikers goals: Joaquin Lopez, Garrett Hauck; Assists: Michael Stupinski; Outstanding game: Bjorn Vogen)

Team F.C. Barrington Black 1, U10 Boys Orange 0

(Outstanding game: Fadia Kourbatov)

Team Elmhurst Premier 4, U10 Boys Orange 2

(Striker goals: Marcos Arenas, Fedia Kourbatov; Assist: Isaac Griffin; Outstanding game: Isaac Griffin)

DeKalb Spectra 5, U10 Boys Navy 0

(Outstanding game: Max Stec)

U11 Boys Orange 1, AAC Schiller Park 1

(Strikers goal: Brian Cassidy; Assist: Quinn Neumann)

U11 Boys Navy 3, Euro Soccer 2

(Strikers goals: Michael Garcia Goetting 2; Jamon Payton)

U11 Boys Navy 1, Bartlett Hawks 1

(Strikers goal: Jack Bracco)

U12 Boys Orange 3, Elk Grove Arsenal 1

(Strikers goals: Erik Arsovski, Sam Michaels, Ben Sanye; Assists: Zach Goldenberg)

TCSA Panthers 2, U12 Boys Orange 0

Bartlett Hawks 6, U12 Boys Navy 4

(Strikers goals: Takuro Sugimoto 3; Jack Mueller; assist: Nate Sacks)

Schaumburg Storm 3, U12 Boys Navy 1

(Strikers goal: Seth Primack)

TCBSA Blue Thunder 3, U12 Boys Navy 2

(Strikers goals: Seth Primack 2; Assist: Nick Vinci)

Sockers Girls White 3, U13 Boys Orange 2

(Strikers goals: Darrius Williams 2; Assists: Gianluca Locasto; Outstanding game: Ricardo Castaneda)

U13 Boys Orange 3, Palatine Celtic 0

U13 Boys Orange 3, Northbrook Sparta 1

Libertyville Premier White 3, U14 Boys Navy 2

(Strikers goals: Graham Hawthorne 2; Outstanding game: Graham Hawthorne, Graham Lehman)

Join the discussion on social media!