Youth Sports

Share on Facebook
Share on Twitter
Print

Strikers

Schwaben Nationals (Buffalo Grove) 8, U9 Boys Orange 4

(Striker Goals: Ryan Blankemeier, Liam Kelleher, Elliot Greffin, Noah Fluharty; Outstanding Game: Brendan Toye)

Fire Jrs. 97 Red (Wheaton) 3, U9 Boys Orange 1

(Striker Goal: Ryan Blankemeier; Outstanding Game: Paul Clancy)

Team Elmhurst Select 4, U9 Boys Orange 1

(Striker Goal: Ryan Blankemeier; Outstanding Game: Noah Fluharty)

Trevian White 10, U9 Boys Navy 0

(Strikers: Outstanding Game: Zebedee Ducre)

U10 Boys Orange 8, Wheaton Kopion 2

(Strikers Goals: Jonah Philion 3, Eric Arovski, Robby Holmes, Timmy Huettel, Seth Primack, and Sam Michaels)

U10 Boys Orange 3, Elmhurst Select 1

(Strikers Goals: Sam Michaels, Jonah Philion 2; Assist Griffin Harris)

U11 Boys Orange 6, Ela Lions White (Lake Zurich) 1

(Strikers Goals: Jacob Bevan 1, Jose Chudoba 1, Kene Orjioke 2, Okker Verhagen 1, Dimeji Williams 1; Assists: Kene Orjioke, Liam Nolen, Darius Williams, Patrick Yerkes; Outstanding Game: Darius Williams, Patrick Yerkes)

Real FC 4, U11 Boys Navy Atlantic 1

(Strikers goal: Nick Fascione, Assist: Levi Algozino; Outstanding Game: Nick Fascione)

Real FC 6, U11 Boys Navy Atlantic 0

(Strikers: Outstanding Game: Elliot Mertz, Conrad Wight)

U11 Boys Navy Pacific 3, FC Developmental (Barrington) 3

(Strikers Goals: Louis Blankmeier, Henry Pine, Ryan Ebersole; Assists: Gabe Levin; Outstanding Players: Gabriel Novak, Mason Hinckley)

Glen Ellyn Lakers Green 5, U12 Boys 1

(Strikers goal: David Leitson; Assist: Ryan Huettel; Outstanding Game: Jeremiah Shalo)

Carol Stream 7, U13 Boys 1

(Strikers goal: Colin Varn; Assist: Alec Jeffries; Outstanding Game: Jordan Metcalf, Daniel Varn)

Glenview Titans 3, U13 Boys 1

(Strikers: Outstanding Game: Griffin Berg)

U10 Girls Orange 8, Elmhurst Premier Green 2

(Striker goals: Tess Trinka 4, Lauren Wilkes 2, Gabrielle Barkidjija, Caroline Coughlan; Assists: Lauren Wilkes, Erin Schrobilgen, Isa Escalona, Gabrielle Barkidjija, Kate Spittle; Outstanding game: Kate Spittle)

Panthers Wildcats 1, U10 Girls Navy 0

(Strikers: Outstanding game: Gabriella Mizgala)

U12 Girls 2, Lincolnway 0

(Strikers Goals: Michelle Heaphy, Mikaela Gillman; Outstanding Game: Julia Levy)

U13 Girls 2, Hinsdale Hawks Green 0

(Strikers Goals: Wali Mbekeani, Kate McCole)

Cary Defenders 4, U14 Girls Orange 0

(Strikers: Outstanding Game: Stephanie Sullivan)

U14 Girls Navy 0, Blue Fire 0

U16 Girls 3, Bolingbrook Raiders 0

(Strikers Goals: Gabbie Davidson 2, Lucy Bannon; Assists: Erin Butler 2, Marie Foreman; Outstanding Game: Dianna Heredia)

Mokena 3, U17 Girls 1

(Strikers Goal: Molly Sutton; Assist: Dede Minter; Outstanding Game: Marja Anton)

U18 Girls 2, Bartlett Blaze 2

(Strikers Goals: Katie O'Brien, Ana Papageorge; Assists: Hali Schwartz 2; Outstanding Game: Eleni Nikols)

U18 Girls 2, Naperville NSA Red 0

(Strikers Goals: Jenny Donley, Taylor Kula; Assist: Debbie Marder; Outstanding Game: Amanda Corcos)

Rapids

U9 Girls Black Rapids 1, Bolingbrook 4

U9 Girls Red Rapids 6, Oswego Panther Cheeky Girls 1

(Rapids Goals: Alexandra Kagan, Sarah Sattler (3), Kiara Piazza, Laura Tonino; Assists: Sarah Sattler; Goalkeepers: Kiara Piazza, Olivia Doyle)

U10 Girls Rapids 3, HSC Green 2

(Rapids Goals: Kaitlin Price, Jade Owens, Maya Garland; Assists: Maya Garland, Kaitlin Price; Goalkeepers: Olivia Thompson, Erin McCormack)

U11 Girls Rapids 4, Elmwood Park 0

(Rapids Goals: Kerry Jones, Maddie Stupinski (2), Alicia Gerin; Assist: Claire Cekander; Goalkeepers: Maddie Stupinski, Lizzie Mavrogenes)

U12 Girls Rapids 1, HSC Green 1

(Rapids Goals: Casey Tencate; Goalkeepers: Carly Jones, Katy Oldach)

U17 Girls Rapids 6, Tri-County Soccer 1

(Rapids Goals: Torie Frangella 3, Leecreesha Hicks, Debbie Kozlowski, Candace Ruff; Assists: Candice Ruff, Anne Kenealy, Debbie Kozlowski; Goalkeeper: Katie Stutz; Outstanding Player: Miki Carter)

U8 Boys Rapids 4, Alithsa Arsenals 5

(Rapids Goals: Paddy Dwyer, Connor Grimes (2), Kailan Lee; Goalkeepers: Paddy Dwyer, Jacob Palley, Robert McCaffery-Boss)

U8 Boys Rapids 2, Campton United 0

(Rapids Goals: Connor Grimes, Kailan Lee; Goalkeepers: Paddy Dwyer, Jacob Palley, Robert McCaffery-Boss)

U9 Boys Black Rapids 1, Schwaben Nationals 9

(Rapids Goals: Amar El Metennani; Assists: Zaky El Metennani; Goalkeepers: Q Drane, Joey Pasternak)

U9 Boys Red Rapids 3, Bloomingdale 8

(Rapids Goals: Marty McAndrews, Harrison Engoren, Carter Rayburn; Goalkeepers: Brendan Rosso, Evan Thompson, Riley Silber)

U10 Boys Rapids 2, Elmhurst Select 3

(Rapids Goals: Kevin Price, Ian Luttrell; Assists: Connor Dunbar; Goalkeepers: Patrick Murphy, David Hancock)

U11 Boys Rapids 0, Sockers FC Blue 3

(Rapids Goalkeeper: Colin Downey)

U12 Boys Rapids 0, Carol Stream 3

(Rapids Goalkeepers: Nathan Mitka, Jacob Friedman)

Glen Ellyn Raiders FC Blue 4, U13 Boys Rapids 1

(Rapids Goal: Thomas Lamm; Goalkeeper: Sam Euler)

U14 Boys Rapids 7, FCB 0

(Rapids Goals: Jordan Golz, Will Rigali (2), Alex Gebert, John Porvaznik, Matt Parrilli, Daniel Yerkes; Assists: Jordan Golz (2); Goalkeeper: Brandon Moore)

Rapids 7, TCSA Sting 3

(Rapids Goals: Will Rigali (3), Jordan Golz (3), Alex Gebert; Assist: John Porvaznik; Goalkeepers: Brandon Moore, Will Rigali)

AYSO

U8 Girls Peaches 2, Sunshine 0

(Peaches goals: Molly Cullinane; Ava Trogus; Assist: Clare Payne)

Ascension Purple Monkeys 1, Pink Panthers 1

Hatch/Holmes Purple Panthers 3, Green Bean Team 1

Sabertooth Tigers 3, Lincoln Highlighters 0

(Tigers goals: Erin Schrobilgen)

Mann Blue Flames 1, Blue Tigers 1

Elmwood Park Hurricanes 1 Hatch/Whittier Blue Jets 0

Irving Eagles 3, Ascension Pink Fire 0

Lincoln Silver Spartans 2, Mann Firebolts 2.

(Firebolts goals: Elaine Warner, Ellie Arbetman; Assists: Madison McVey, Amanda Schlegel)

Whittier Blue Monkeys 4, St. Giles Blue Fire 2

(Monkeys goals: Tess Trinka)

U8 Purple Pandas 1, Tornados 0

(Pandas goal: Ella Brennan)

U12 Hot Shots 1, Dragons 1 :

( Hot Shots goal: Sam Dull; Outstanding player: Michael Rajter)

Blue Hawks 3, Jackals 2

(Blue Hawks goals: Mick Wilson, Noe Espinoza, Max Menzies)

U8 Girls Blue Demons 3 Teal Tigers 0

(Blue Demons goals: Demi Philosophos 2)

Blue Flames 4, Purple Devils 2

Flying Lizards 5, Purple Pandas 2

(Flying Lizards goals: Michelle Heaphy 3)

Red Hots 5, Piranhas 1

Tigers 7, Fireballs 1

(Tigers goals: Luke Wolff 5, Kyle Gruszka, Sean Goldman)

OPRF football

Big 10

Bantam

Grayslake 18, OPRF 7

(Huskies: TD scored by Aaron Garland (10 yd))

Featherweight

Grayslake 28, OPRF 26.

(Huskies TD's scored by Jakari Cammon (70 yd), Keith Rogalla (4 yd) and two by Alex Rice (25 yd run and 40 yd pass from Rogalla)

Middleweight

Grayslake 20, OPRF 0

Lightweight

OPRF 28, Grayslake 0

(Huskies: TD's scored by Joe Romano (15 yd), Brock Friesen (30 yd) and two by Mike Morocco (60 and 12 yds)

Heavyweight

Grayslake 32, OPRF 0

Pac 10

Middlweight

OPRF Blue 13, Tri-Cities 12

(Huskies: Both TD's scored by Brian Hopkinson ( 75 and 15 yd passes from Tom O'Dell).

Tri -Cities 25, OPRF White 7)

(Huskies: Malcolm Kelly, TD)

Lightweight

OPRf White 44, Grayslake 7

(Huskies: TD's scored by Jalen Ross (4 TD runs), Tracy Gant (11yd ) and John Phelan (3 yd))

OPRF Blue 38, Lake in the Hills 0

(Huskies: TD's scored by Jeremy Donaldson (4) , Greg Landfair (42 yd), John Nowicki (33 yd) and Elliot Kunkel (39 yd )

Pac 10

Featherweights 7, Warren 0

Reader Comments

No Comments - Add Your Comment

Comment Policy