Youth Sports

Share on Facebook
Share on Twitter
Print

OPRF Strikers

Panthers United Blue 4, U10 Boys Navy team 1

(Strikers goal: Gabe Levin; Assist: John Barkidjija; Outstanding game: John Barkidjija)

U10 Boys Orange team 5, Chicago Wind White 0

(Strikers goals: Jacob Bevan 3, Jose Chudoba, Michael Woulfe; Assists: Jose Chudoba 2, Jacob Bevan; Outstanding game: Ray Bargi, Michael Woulfe)

Lightening Black 5, U10 Boys Orange team 1

(Strikers goal: Okker Verhagen; Outstanding game: Jacob Bevan)

Elgin Pumas 1, U10 Boys Orange team 0

(Strikers: Outstanding game: Michael Woulfe)

U11 Boys 4, Chicago Fire Juniors 2

(Strikers goals: David Leitson 2, Max Neumann, Graham Joss; Outstanding game: Arlo Sheridan)

U12 Boys 7, Elk Grove Vipers 0

(Strikers goals: Griffin Berg 2, Jalen Ross 2, Colin Varn, Andrew Morris, Rolf Verhagen; Assists: Rolf Verhagen, Malachy Schrobilgen; Outstanding game: Alex Platt-Koch)

U13 Boys 6, TCSA Sting 0

Flossmoor Vikings 4, U14 Boys Navy team 0

(Strikers: Outstanding game: Andy Samuels)

Carol Stream Panthers 4, U15 Boys 1

(Strikers Goal: Pat Koeller; Outstanding game: Seth Lueck)

Chicago Wind 4, U19 Boys 2

(Strikers Goals: Alexis Perez-Molina, Jared Rifis; Assists: Jared Rifis, Drew Gotz; Outstanding game: Joe Kelly, Ryan Steger)

U9 Girls 5, FC Barrington 1

(Strikers Goals: Caroline Coughlan 2, Gabrielle Barkidjija, Lauren Wilkes 2 )

U10 Girls 2, Team Elmhurst Elite Travel 1

(Strikers goals: Catherine Joss, Alex Fendrich; Outstanding game: Sarah Dorian)

U10 Girls 10, Glen Ellyn Lakers 4

(Strikers goals: Catherine Joss, Lizzie Brown 3, Alex Fendrich 3, Mary Kate Welch 2, Anna Gaebler; Outstanding game: Elise Dellegrazie)

U11 Girls 4, Berwyn Cobras 1

(Strikers goal: Mikaela Gillman, Sophia Pappageorge, Angelina Santorio, Casey Tencate; Assists: Mikaela Gillman 2, Gabrielle Klapman, Casey Tencate; Outstanding game: Mikaela Gillman)

U12 Girls 2, Tinley Park 0

TCSA Twisters 3, U13 Girls 1

(Strikers goal: Kate Elgie)

TCSA 3, U14 Girls Navy team 2

(Strikers goals: Gaby Davidson)

RF Rapids

U8 Boys Rapids Black 7, F.C. Dynamo 3

(Rpids Goals: Michael Homan 2, Aidan Richards 3, Nicholas Saleh, Brendan Downey; Goalkeepers: Joey Pasternak, Nicholas Saleh, Harrison Engoren, Joey Pasternak)

U8 Boys Rapids Black 3, Carol Stream Panthers 3

(Rapids Goals: Seamus Blaha, Michael Homan, Will Gunst; Assist: Michael Homan; Goalkeepers: Joey Pasternak, Harrison Engoren, Joey Pasternak, Harrison Engoren)

U8 Boys Rapids Red 4, Elmhurst Travel 1

(Rapids Goals: Declan Levy 2, Evan Thompson, Zaky El Metenanni; Assists: Marty McAndrews, Mavin Gill, Johnathan Kagen; Goalkeepers: Michael Coffey, Marty McAndrews, Mavin Gill, Q Drane)

U9 Boys Rapids 5, Elmhurst Select 2

(Rapids Goals: Kevin Price 2, Will Meister 2, Ian Luttrell; Assists: Will Meister, Kevin Price; Goalkeepers: Patrick Murphy, Ian Luttrell)

U9 Boys Rapids 3, Barrington 1

(Rapids Goals: Will Meister 3; Assist: Kevin Price; Goalkeeper: Patrick Murphy)

U10 Boys River Forest Rapids 5, Fox Valley Strikers Black 0

(Rapids Goals: Kevin Moore, D.J. Arends 2, Chris Dunaway, Danny Gryzlo; Assists: D.J. Arends 2, Kevin Moore, Mikey Nowicki; Goalkeepers: Colin Downey, Max Dahmani, Danny Gryzlo)

U11 Boys Rapids 3, Elk Grove Storm 9

(Rapids Goals: Steve Golz, Elias El Metennani, Nathan Mitka; Goalkeepers: Billy Brander, Billy Ryan, Mark McGarry, Nathan Mitka)

Rapids 0, Elmhurst Select 3

(Goalkeepers: Nathan Mitka, Billy Brander, Billy Ryan)

U12 Boys Rapids 3, Schwaben 0

(Rapids Goals: Tim Sutton, Roman Zwarycz, Thomas Lamm; Goalkeeper: Sam Euler)

U13 Boys Rapids 4, Ela 3

(Rapids Goals: Will Rigali 3; Jordan Goltz; Goalkeepers: Sam Fodor, Sam Euhler)

U13 Boys Rapids 1, Leka Eagles 2

(Rapids Goal: Tim Schmidt; Goalkeepers: Brandon Carter, Tim Schmidt, Kevin Darley)

U8 Girls Rapids 0, Team Chicago Falcons 5

(Rapids Goalkeepers: Alexandra Kagan, Caitlin Cappelli)

U8 Girls Rapids 0, Hinsdale Hurricanes 2

(Rapids Goalkeepers: Alexandra Kagan, Laura Tonino, Madeline Strand)

U9 Girls Rapids 1, Plainfield Cheetahs 1

(Rapids Goal: Jenna Ronan; Goalkeepers: Charlotte Jenkins, Erin McCormack)

U10 Girls Rapids 2, Fox Valley Strikers 1

(Rapids Goals: Maggie Blaha, Alicia Gerin; Assist: Alicia Gerin; Goalkeepers: Maddie Stupinski, Gabby Gadsby)

U11 Girls Rapids 1, Chicago Lakefront Blue 5

(Rapids Goal: Joy Dennis; Assist: Celeste Reynes; Goalkeepers: Carly Jones, Katy Oldach)

U12 Girls Rapids 1, Lake Forest, 2

(Rapids Goal: Kate Dunaway; Goalkeeper: Amanda McAndrews)

U12 Girls Rapids 0, Naperville 3

(Rapids Goalkeeper: Amanda McAndrews)

Oak Park R-Ball

Yankees 28, Reds 15

(Yankees MVP: Shawn Trimble, 3-for-4, 3 singles, 2 RBIs; Reds MVP: Noah Deck, clutch homer, great fielding and hustle)

A's 21, Mariners 19

Cardinals 27, Mariners 20

(Cards MVP: Peter Bosco, 3 hits, speed on the bases and in the field)

White Sox 28 Yankees 20

(White Sox MVP: Luca Munch; Yankees MVP: Gabriel Harris, 3-for-3, fielding at second base)

Cubs 35, Indians 14

A's 30, Reds 17

(A's MVP: Malcom Jackson)

Blue Jays 25, Yankees 21

(Yankees MVP: Jacob Levin; Blue Jays MVP: entire team!)

Indians 20, Diamondbacks 11

(Indians co-MVPs: the magnificent Metzgar brothers, Max and Logan; (Diamondbacks co-MVPs: the dauntless Devitt brothers, Jack and Ian, and Kevin Bonner)

Blue Jays 26, Mets 20

Reader Comments

No Comments - Add Your Comment

Comment Policy